TÁJÉKOZTATÓ "A2" KATEGÓRIÁHOZ

Képző szerv neve: GYURINKA AUTÓSISKOLA

Tulajdonos: Gyurinkáné Tarsoly Ágnes

Székhelye: 2700 Cegléd, Kossuth Ferenc utca 45. gar:193.

Telefon: 06-30-8945-174

Cégforma: egyéni vállalkozó

Adószáma: 68141444-1-33

Iskolavezető: Gyurinka Róbert Sándor

Iskolavezető telefonszáma: 06-30-467-4734

Iskolavezető e-mail címe: gyurinka.robi@gmail.com

Ügyfélfogadó címe:
 – 2700 Cegléd, Kossuth Ferenc u.45. gar:193.
 – 6060 Tiszakécske,Béke tér 4-6
 – 2750 Nagykőrös Szolnoki út 3.

Ügyfélfogadó telefonszáma:
 – 06-30-341-0116
 – 06-30-899-8117

Ügyfélfogadási idő: H-P: 14.00-16.00 óráig

A képzőszerv a 179/2011 kormányrendelet szerint meghatározott képzésre vonatkozó mutatószámai: 2023. év 3. negyedévében : ÁKO:-ELM.VSM:94,44%GYAK. VSM:100 %KK: 179.300Ft

Elméleti oktatás helye: : 2700 Cegléd, Kossuth Ferenc u.45.

Tanpálya: 2700Cegléd külterület 01113/2 hrsz.

A forgalmi oktatás váltási helyei: Cegléd, a tanulóval egyeztetett helyen és időpontban

Vállalási feltételek

Tisztelt Ügyfelünk! Köszönjük, hogy megtisztelt bizalmával, igyekszünk mindent megtenni annak érdekében, hogy elégedett legyen szolgáltatásainkkal!

A választott tanfolyammal kapcsolatosan az alábbiakról tájékoztatjuk:

1. A tanfolyamra személyesen lehet jelentkezni. Jelentkezhet mindenki, aki a 17 és félévét betöltötte és a 326/2011 kormányrendeletben meghatározott közlekedésbiztonsági feltételeknek megfelel, melyről írásban nyilatkozik. A 18. életévet be nem töltött tanuló szerződéskötéséhez a törvényes képviselőjének hozzájárulása szükséges. Az elméleti vizsgát legkorábban a 18. életév betöltése előtt 3 hónappal tehet. Elméleti vizsgára a tanfolyam kezdés napjától 9 hónapon belül kell jelentkezni, egy éven belül sikeres KRESZ vizsgát kell tenni. (Egy év elteltét követően új tanfolyam elvégzésével jelentkezhet ismét elméleti vizsgára.) A gyakorlati képzés kizárólag a sikeres KRESZ vizsgát követően kezdhető meg. Gyakorlati vizsgát a 18. életév betöltése után tehet. Gyakorlati vizsgáit az első sikeres közlekedési alapismeretek vizsgaidőponttól számított 2 éven belül teheti le.
  2. Tanfolyamra történő felvételhez szükséges: érvényes személyi igazolvány, és ha van, érvényes vezetői engedélye, akkor a vezetői engedély fénymásolata. Amennyiben a jogosítvány orvosi alkalmassági ideje lejárt, vagy még nem rendelkezik jogosítvánnyal, szükséges egy egészségügyi alkalmassági igazolás (1. eü csoportban), melyet a háziorvos állít ki. Aki még vezetői engedéllyel nem rendelkezik és a tanfolyamot sikeresen elvégzi, az kezdő vezetői engedélyt kap, mellyel két évig utas nem szállítható.
  3. A vizsgaigazolás kiállításának egyik feltétele a közúti elsősegélynyújtó tanfolyam elvégzése, melyet igény szerint az iskola szervezetten bonyolít le. A tanulóknak azonban lehetőségük van egyénileg megszerezni az erről szóló igazolást. Azok a jelentkezők, akik 1984. január 1. után valamilyen kategóriából szereztek vezetői engedélyt, illetve a vezetői engedélyüket bővítik, az elsősegély vizsga alól mentesülnek.

Felmentések: az orvostudományi egyetemeken szerzett orvosi, fogorvosi, gyógyszerészi, az állatorvos-tudományi egyetemen szerzett állatorvosi, védőnői, dietetikus, mentőtiszt, gyógytornász, egészségügyi szakoktatói, diplomás ápolói oklevéllel (képesítéssel) rendelkezők, közegészségügyi, felügyelői főiskolai szakon végzettek, egészségügyi szakközépiskolát (szakiskolát) végzettek.

A vizsgaigazolás kiállításának másik feltétele az alapfokú iskolai végzettség, melyet igazolni eredeti bizonyítvány bemutatásával (hitelesített másolattal) lehet.

Elméleti tanórák:

Közlekedési ismeretek:                                14 óra
Elméleti tanfolyamdíj:                                  30.000 Ft

Vezetés-elmélet:                                          4 óra

Szerkezet- és üzemeltetési ismeretek:         4 óra

Elmélet összesen:                                         22 óra

A tanfolyam elméleti tárgyai alól felmentés nem adható. (Kivétel: a siketek, a mozgáskorlátozottak) A vizsgához szükséges tanfolyami kötelezettségének akkor tesz eleget, ha a felsorolt minimálisan kötelező óraszámokban a hiányzás 10%-ot nem haladja meg. Az elméleti tanórák időtartama: 45 perc.  (2×45 perc után 10 perc szünetet tartunk)

E-learning oktatás időtartama:75 óra/180 nap

Gyakorlati tanórák: (50 perc)

Járműkezelés (rutin):     6 óra

Városi vezetés:                  8 óra

Országúti vezetés:          2 óra